wybierz kategorie postów

2018-03-05

Jak ubiegać się o samochód zastępczy z OC sprawcy?

Jak ubiegać się o samochód zastępczy z OC sprawcy?
Jak ubiegać się o samochód zastępczy z OC sprawcy?
Wypadki i OC

Wciąż w świadomości kierowców istnieje mit złej korporacji - firmy ubezpieczeniowej, która nigdy nie pomaga swoim klientom i chce dla nich jak najgorzej. Nie jest to do końca prawda, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że na takie firmy nakładane są prawne, dość rozległe obowiązki. Sprawia to, że nie musisz obawiać się o akceptację na korzystanie z zastępczego samochodu, bo auto z OC dostaniesz go prawie zawsze. Jak dokładnie wygląda korzystanie z wynajętego samochodu? Jak się ubiegać o samochód zastępczy z OC sprawcy?Auto z OC. Samochód zastępczy. Od początku


Samochód zastępczy z OC sprawcy należy Ci się właściwie w każdej sytuacji. Od wyroku Sądu Najwyższego z 2011 roku, ubezpieczyciel ma obowiązek przyznać Ci auto z OC zawsze, kiedy odczuwasz dyskomfort z braku jego posiadania. Może z niego korzystać również osoba prywatna, nie tylko właściciele podmiotów gospodarczych. Wyjątkiem jest posiadanie drugiego samochodu.


Więcej o samochodach zastępczych przeczytasz w innym artykule na naszym blogu.Czy przysługuje mi auto z OC, jeśli wypadek

nie został spowodowany z mojej winy? Sprawdź!
Samochód zastępczy z OC sprawcy nie przysługuje jednak ot tak. Musisz spełnić pewne warunki, by móc się o niego starać. Jakie dokładnie? Jak krok po kroku wygląda otrzymywanie nowego pojazdu?


Auto z OC - samochód zastępczy. Krok 1: Zabezpiecz


Mowa tutaj o miejscu zdarzenia. Po wzięciu udziału w wypadku, koniecznie sporządź razem z drugim kierowcą pisemne oświadczenie o jego winie, najlepiej zamieszczając w nim poglądowe rysunki sytuacji, która miała miejsce. Umieść tam również inne ważne dane, pokroju daty i miejsca wypadku. Takie pismo znacznie ułatwi Ci drogę do uzyskania pojazdu bez ponoszenia kosztów własnych.


Pamiętaj, że wypełniony formularz musi być podpisany przez obie strony zdarzenia!Auto z OC - samochód zastępczy. Krok 2: Upomnij się


Auto z OC możesz otrzymać korzystając z dwóch dróg. Pierwszą jest zwrócenie się do ubezpieczyciela sprawcy wypadku z żądaniem otrzymania pojazdu. W swoim wniosku do niego koniecznie zawrzyj informację, że auto zastępcze z OC sprawcy jest Ci niezbędne do życia i bardzo odczuwasz jego brak.


Drugim sposobem jest skorzystanie z pomocy istniejących firm, które załatwią za Ciebie wszystkie formalności, byś nie musiał zajmować się papierkową robotą. Dzięki temu właściwie całkowicie pominiesz ten krok, bo w ogóle nie spędzisz nad nim swojego cennego czasu. Jedną z wypożyczalni, która zorganizuje wszystkie potrzebne papiery i będzie reprezentowała Cię przed ubezpieczycielem oraz dostarczy Ci nowoczesne auto z OC, jest FatCar. Znajdziesz u nas pojazdy, z których możesz korzystać już teraz.

Wypożyczalnia zażąda od Ciebie numeru szkody i numeru polisy sprawcy wypadku. Pamiętaj, by mieć te informacje przy sobie.


Auto z OC - samochód zastępczy. Krok 3: Odbierz


Czas odebrać swój samochód zastępczy z OC sprawcy. Pamiętaj, że ubezpieczyciel nie ma prawa narzucać Ci wypożyczalni, z usług której skorzystasz.


Nie zapominaj również, że wypożyczony samochód zastępczy z OC sprawcy nie może być wyższy klasą, niż Twój dotychczasowy pojazd. Najmądrzej postąpisz więc, jeśli skorzystasz z pomocy doświadczonej wypożyczalni, z którą wybierzesz idealne auto dla siebie. Taką firmą jest FatCar - pomogliśmy już wielu kierowcom, takim jak Ty. Możesz zarezerwować auto z OC dla siebie nawet przez Internet.

Auto z OC - samochód zastępczy. Krok 4: Korzystaj


Auto zastępcze z OC sprawcy będzie do Twojej dyspozycji od momentu wypadku, do zakończenia naprawy. Ubezpieczyciel ma czas na zrealizowanie jej w przeciągu 30 dni. Co jednak, jeśli pojazdu nie opłaca się reperować?


Wtedy samochód zastępczy z OC sprawcy możesz wykorzystywać tak długo, jak uznasz to za stosowne. Nie ma jasnego ograniczenia czasowego korzystania z pojazdu - możesz nim dysponować do momentu zakupu nowego auta. Pamiętaj jednak, że nie możesz być w tym opieszały. W takim przypadku ubezpieczyciel, któremu uda się udowodnić Twoje celowe przedłużanie zakupu, będzie mógł walczyć o uniknięcie zapłaty kosztów wypożyczenia pojazdu za dany okres czasu.


Auto z OC - samochód zastępczy. Krok 5: Zwróć


Samochód zastępczy z OC sprawcy rzecz jasna musi wrócić do wypożyczalni w stanie nienaruszonym. W tej chwili możesz oczekiwać zwrotu pieniędzy od ubezpieczyciela, które wydałeś na wypożyczony pojazd. Sprawa ta Cię nie dotyczy, jeśli w kontaktach z firmą ubezpieczeniową, reprezentowała Cię zewnętrzna korporacja.
Auto z OC - samochód zastępczy. Podsumujmy


Na początku zadaliśmy sobie podstawowe pytanie - jak ubiegać się o samochód zastępczy z OC sprawcy? Podsumujmy więc:

  1. Sporządź pismo, które dokładnie przedstawi wypadek,

  2. Zwróć się do ubezpieczyciela lub wypożyczalni o udostępnienie pojazdu,

  3. Odbierz auto zastępcze z OC sprawcy,

  4. Korzystaj z niego do momentu zakończenia naprawy (30 dni) lub dokonania zakupu nowego pojazdu,

  5. Zwróć samochód zastępczy z OC sprawcy w stanie nienaruszonym.


Tak wygląda cały proces ubiegania się i korzystania z wypożyczonego pojazdu. Nie jest on specjalnie skomplikowany, ale nie zapominaj o szczegółach, jak na przykład dobrze przygotowanym formularzu ze sprawcą.Auto z OC. Samochód zastępczy. Potrzeba gotówki?


Jeśli jesteś po wypadku, to mogą przydać Ci się dodatkowe pieniądze. Nowy samochód, naprawa, czasami niezbędna jest rehabilitacja. To wszystko generuje koszt. Wyjściem z tej sytuacji jest Uber - międzynarodowa korporacja, która pozwoli Ci powiększyć Twój domowy budżet. Wystarczy Ci samochód, który możesz wypożyczyć od FatCar, tym samym nie przejmować się naprawami.Dowiedz się więcej o Uberze!Możesz zostać kierowcą Ubera właśnie w tej chwili!