wybierz kategorie postów

2018-04-09

Ile kosztuje wynajem samochodu?

Ile kosztuje wynajem samochodu?
Ile kosztuje wynajem samochodu?
Wynajem samochodów

Na naszym blogu pojawiło się już dużo wpisów na temat wynajmowania samochodów. Jest to bardzo wygodna forma przemieszczania się. Rzecz jasna musimy zadbać o czystość, oddać pojazd w stanie nienaruszonym itd., ale ogólnie rzecz biorąc dostajemy zwykle wysokiej klasy auto, z którego możemy swobodnie korzystać. Jednak, jak za wszystko, tak również za taką usługę będzie trzeba zapłacić. Ile kosztuje wynajem samochodu? Jak prezentuje się koszt wynajmu auta?


Pamiętaj, że pojazdy możesz wypożyczać od FatCar. To firma, która gwarantuje Ci duży wybór samochodów w atrakcyjnych cenach. Ile kosztuje wynajem auta w FatCar? Zawsze niewiele!

Ile kosztuje wynajem auta? Od czego zależy koszt wypożyczenia samochodu?


Koszt wynajmu auta nigdy nie jest taki sam i jest zależny od kilku aspektów. Można rzecz jasna określić widełki cenowe, w których wypożyczalnie samochodów się poruszają, lecz nigdy nie jest to stała cena. Co więc na nią wpływa? Ile kosztuje wynajem samochodu?Ile kosztuje wynajem auta? Wybrany samochód


Absolutnie oczywistym jest, że jeśli wybrany pojazd jest z przedziału tych ekskluzywnych, to za korzystanie z niego zapłacisz więcej. Jednocześnie bardziej kosztowny będzie samochód dostawczy od osobowego. Jak więc ustalić koszt wypożyczenia samochodu?


Ile kosztuje wynajem auta? Czas wypożyczenia pojazdu


Im dłuższy okres wypożyczenia, tym wyższy koszt wypożyczenia samochodu. Zwykle rozliczasz się za każdy dzień, ale przy dłuższym wynajmie możesz określić niższą kwotę za całość usługi.


Pamiętaj, że część wypożyczalni oferuje specjalne pakiety. Dzięki nim możesz zmniejszyć swoją kwotę do zapłaty - otrzymanie pojazdu na dłuższy okres czasu sprawia, że płacisz mniej za każdy dzień.


Ważne: Część wypożyczalni dolicza też koszta za jakiekolwiek opóźnienie przy oddawaniu pojazdu. Ile kosztuje wynajem samochodu przy późniejszym zwróceniu go? Nawet kilkaset złotych. Firmą, która nie stosuje tego typu zabiegów, jest FatCar. Wystarczy poinformować nas o niewielkim spóźnieniu wcześniej, a nie zostaniesz obciążony żadnym dodatkowym kosztem.

Ile kosztuje wynajem auta? Usługi dodatkowe


Możesz dodatkowo wynająć fotelik dla dziecka (w FatCar dostępny za darmo od dwóch tygodni wypożyczenia pojazdu), poprosić o dodatkowe ubezpieczenie, często otrzymać sprzęt multimedialny itd., lecz pamiętaj, że wszystkie z tych usług kosztują. Są to zwykle niewielkie koszta, niemniej jednak musisz doliczyć je do końcowego rachunku. Do usług dodatkowych można również zaliczyć:

  • system nawigacji GPS (w FatCar dostępna za darmo od miesiąca wypożyczenia pojazdu),

  • łańcuchy na koła,

  • i inne.


Samochody w wypożyczalni FatCar mają pełne ubezpieczenie - AC/OC/NNW/ASSISTANCE. Możesz poczuć pełnię bezpieczeństwa.


Ile kosztuje wynajem auta? Wybrana wypożyczalnia


Firmy mają zwykle zbliżone do siebie ceny, ale nie zawsze. Ceny są niekiedy zależne od lokalizacji wypożyczalni. Nie zapominaj też, że firmy oferują różne samochody, a każdy z nich posiada inny koszt. Ba, nawet te same pojazdy, w ramach innych korporacji, mogą mieć zupełnie inną cenę.


Ile kosztuje wynajem auta? Koszt poboczny


Takie usługi jak: dostarczenie pojazdu w specjalne miejsce, na przykład na lotnisku, czy obsługa poza godzinami pracy biura, są płatne. Staraj się jednak na bieżąco komunikować ze swoją wypożyczalnią i negocjować z nią ewentualne obniżenie tych kosztów.


Niektóre wypożyczalnie ustalają również dzienny limit kilometrów, po przekroczeniu których, musisz zapłacić więcej. Co więcej, jeśli chcesz wyjechać poza granicę Polski, to nierzadko również musisz zapłacić. Korzystając z pojazdów FatCar, możesz korzystać z samochodu poza Polską bez dopłat. Pamiętaj jedynie, by poinformować nas o tym podczas odbierania auta.
Ile kosztuje wynajem auta? Przykładowe zestawienie


Ile kosztuje wynajem samochodu? W tym zestawieniu posłużymy się samochodami z wypożyczalni FatCar. Kierowaliśmy się aspektem cena, a jakość.


Koszt wypożyczenia samochodu: Najtańszy samochód osobowy


Renault Clio

Koszt wynajmu auta - 1 dzień: 100 złotych/dzień

Koszt wynajmu auta - 6-14 dni: 68 złotych/dzień


W koszt wypożyczenia samochodu wchodzi także: poduszka powietrzna dla kierowcy i pasażera, ABS Isofix, odtwarzacz CD/MP3/USB, nawigacja Tomtom oraz klimatyzacja.

Koszt wypożyczenia samochodu: Najdroższy samochód osobowy


Audi RS3

Koszt wynajmu auta - 1 dzień: 699 złotych/dzień

Koszt wynajmu auta - 30 - 365 dni: 440 złotych/dzień

W koszt wypożyczenia samochodu wchodzi także: automatyczna skrzynia biegów, ABS ASR Isofix, asystent parkowania, czujnik deszczu, nawigacja GPS oraz szyberdach.

Koszt wypożyczenia samochodu: Najtańszy samochód dostawczy


Vany małe LONG


Peugeot Partner LONG oraz Citroen Berlingo LONG
Koszt wynajmu auta - 1 dzień: 149 złotych/dzień (limit 200 kilometrów)
Koszt wynajmu auta - 6-12 miesięcy: 1399 złotych/miesiąc (limit 200 kilometrów/dzień)


Ładowność: 753kg

Maksymalna długość użytkowa: 1,95 m

Miejsce na: 1 paletę Euro

Koszt wypożyczenia samochodu: Najdroższy samochód dostawczy


Kontenery 10 EP


Peugeot Boxer, Citroen Jumper, Fiat Ducato lub Opel Movano
Koszt wynajmu auta - 1 dzień: 249 złotych/dzień (limit 200 kilometrów)

Koszt wynajmu auta - 6-12 miesięcy: 2999 złotych/miesiąc (limit 200 kilometrów/dzień)


Ładowność: 1042kg

Maksymalna długość użytkowa: 4,90 m

Miejsce na: 10 palet Euro

Koszt wypożyczenia samochodu. Jak zapłacić?


Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów. Gotówka, karta kredytowa, niekiedy nawet przelew na konto bankowe. By uzyskać szczegółowe informacje na temat płatności za pojazd oraz pozostawienia wymaganej kaucji, skontaktuj się z Twoją wypożyczalnią.


Nie zapominaj, że istnieje także kaucja, która jest obowiązkowa, a zostanie zwrócona przy oddawaniu pojazdu.


FatCar akceptuje wszystkie z powyższych metod płatności.

Kto może wypożyczyć samochód?


Na to pytanie odpowiadamy w osobnym artykule. Znajdziesz tam szczegółowe informacje na temat wymogów przy wynajmowaniu auta.Przeczytaj więcej o wypożyczaniu pojazdu!


Wiemy jak zarobić pieniądze. Wystarczy samochód


Jeśli potrzeba Ci gotówki, to powinieneś zainteresować się ofertą firmy Uber - międzynarodowej firmy przewozowej. Realizujesz transport swoich klientów poprzez aplikację mobilną, za co otrzymujesz wynagrodzenie. Co więcej, FatCar może wypożyczyć Ci auto, które będzie służyło właśnie do zarabiania. Ile kosztuje wynajem auta do Ubera? Koniecznie skontaktuj się z nami, a chętnie z Tobą porozmawiamy o wypożyczeniu samochodu właśnie pod cel zarobkowy!Dowiedz się więcej o Uberze!Możesz zostać kierowcą Ubera właśnie w tej chwili!